مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی:

واردات جوجه یکروزه با هدف کاهش قیمت و تنظیم بازار/ جزئیاتی از روش های پنهان کردن گران‌فروشی

۱۳اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱ PM 326

مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی از واردات جوجه یکروزه با هدف کاهش قیمت و تنظیم بازار خبر داد.مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی از واردات جوجه یکروزه با هدف کاهش قیمت و تنظیم بازار خبر داد.


*** گرانی جوجه یکروزهبه گزارش پایگاه خبری اقتصاد روستا، محمدعلی کمالی‌سروستانی با اشاره به ادامه گرانی جوجه یکروزه، اظهار کرد:

در روزهای اخیر قیمت جوجه یکروزه به شکل سرسام‌آوری گران شده است به نحوی که حدود ۲ برابر قیمت مصوب به دست مرغدار می‌رسد.

قیمت مصوب جوجه یکروزه ۴ هزار ۲۰۰ تومان است در حالی که امروز مرغداران بیش از ۸ هزار تومان این‌ نهاده مهم تولید را خریداری کرده‌اند.

واسطه‌های سودجود برای پنهان کردن خلاف خود به فاکتورسازی و واریز دو حسابه روی آورده‌اند.

واسطه‌ها جوجه را به مرغداران با قیمت گزاف می‌فروشند، اما در فاکتور فروش خود قیمت مصوب را درج می‌کنند، برخی دیگر از آن‌ها از مرغداران می‌خواهند که مبلغ قیمت مصوب را به یک حساب و مازاد بر آن را به حساب دیگر واریز کنند.

با وجود گران فروشی جوجه واسطه‌ها برای بازگرمی بیشتر، مرغداران را در نوبت تحویل قرار می‌دهند و جوجه‌ها را با تاخیر تحویل می‌دهند.


*** واردات جوجه یکروزهمشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور؛ از تصمیم وزارت جهادکشاورزی برای واردات جوجه یک روزه از طریق شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای مقابله با شرایط کنونی خبر داد.کمالی‌سروستانی در ادامه افزود:

بر اساس این تصمیم واردات جوجه یک روزه تا تنظیم بازار و رسیدن به قیمت مصوب ادامه خواهد داشت.وی همچنین از پیشنهاد برای واگذاری وظیفه توزیع جوجه یکروزه به اتحادیه مرغ گوشتی خبر داد و گفت: بر اساس این پیشنهاد توزیع جوجه‌های تولید داخل و وارداتی بر عهده وزارت و اتحادیه به عنوان نماینده تولیدکنندگان قرار می‌گیرد تا با قیمت مصوب به دست آن‌ها برسد.


*** کاهش تولیدبه گزارش مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی در پایان درباره اینکه آیا باید منتظر کاهش تولید با توجه به گرانی جوجه بود، گفت:

آمار نشان می‌دهد در فروردین ماه ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های گوشتی کشور انجام شده است، در صورت عدم تلفات و تامین به موقع نهاده‌های خوراک دام مشکلی در تامین نیاز بازار به مرغ نخواهیم داشت.

منبع : هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی

برچسب ها : جوجه اتحادیه مرغ گوشتی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها