۱۵۲۴۳۹۰۰۰۸_گوشت رییس اتحادیه گوشت گوسفندی:

گوشت ارزان شد/ علت اصلی افت قیمت

۹مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۷ PM 642

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی، رکود بازار و کاهش قدرت خرید خانوارها را دلایل افت قیمت و ارزانی گوشت اعلام کرد.رییس اتحادیه گوشت گوسفندی، رکود بازار و کاهش قدرت خرید خانوارها را دلایل افت قیمت و ارزانی گوشت اعلام کرد.


*** کاهش قیمت گوشتبه گزارش خبرگزاری روستا، علی اصغر ملکی در خصوص کاهش قیمت گوشت در کشور، اظهار داشت:

قیمت گوشت در بازار کاهش داشته است و هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۲ تا ۹۵ هزار تومان به مغازه‌دار و ۱۱۰ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

قیمت هر کیلو دام زنده ۴۲ تا ۴۴ هزار تومان است که با رکود حاکم بر بازار، قیمت دام زنده نسبت به هفته‌های اخیر کاهش یافته است.رییس اتحادیه‌گوشت گوسفندی در پایان، افزود:

رکود بازار و کاهش قدرت خرید خانوار علت اصلی افت قیمت گوشت‌در بازار است، با توجه به خروج‌ غیرقانونی دام از مرزهای کشور به سمت امارات نمی‌توان پیش‌بینی خاصی راجع به وضعیت بازار داشت، چرا که با استمرار این روند زمینه برای عرضه گوشت در بازار کاهش می‌یابد.


*** مقدار نیاز سالانه کشوربه گزارش پایگاه خبری اقتصاد روستا، گفتنی است، چندی پیش رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه نیاز کشور به گوشت‌قرمز سالانه نزدیک ۹۰۰ هزار تن است که حدود ۱۰ درصد آن از محل واردات تامین می‌شود، افزود:

در صورت ادامه زایش‌ها و افزایش جمعیت دامی سبک و سنگین برای سال آینده دیگر نیازی به واردات گوشت‌قرمز نیست و می‌توانیم گوشت مورد نیاز صنعت را از محل داخل تامین کنیم.

امیدواریم با افزایش تولید جمعیت دامی بزودی در تولید گوشت‌قرمز مورد نیاز کشور به خودکفایی برسیم..

منبع : رییس اتحادیه گوشت گوسفندی

برچسب ها : اقتصاد روستا گوشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است