معاون سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری:

پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام برای توسعه فعالیت‌های روستایی

۱۲آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۰۷ AM 333

معاون سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری از پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام ۴ درصد برای توسعه فعالیت‌های روستایی خبر داد.

معاون سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری از پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام ۴ درصد برای توسعه فعالیت‌های روستایی خبر داد.


*** پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام برای توسعه فعالیت‌های روستاییبه گزارش خبرگزاری روستا، منوچهر رزمجو در نشست با مسئولان استان بوشهر و شهرستان دشتستان با بیان این مطلب، اظهار داشت:

با عنایت رهبر معظم انقلاب و توجه رئیس‌جمهوری به روستاها و توسعه مشاغل روستایی اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به توسعه فعالیت‌های روستایی مصوب و از سال ۱۳۹۶ اجرا شد و تا به امروز ۱۰ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات در این زمینه پرداخته شده‌ است.
وی بیان کرد: با پرداخت این تسهیلات که ۴۰ درصد آن به بانوان پرداخت شده، ۳۸ هزار و ۹۰۰ طرح در زمینه توسعه فعالیت‌های روستایی، صنعت، کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی اجرا و اشتغال‌زایی ۱۰۵هزار نفر را فرهم کرده است.


*** نیمی از جمعیت روستایی زنان هستندمعاون سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری بیان کرد:

از ۲۱ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور نیمی را زنان تشکیل می‌دهند که فعالیت آن‌ها در عرصه‌های مختلف می‌تواند در توسعه متوازن کشور نقش بسزایی داشته باشد به همین دلیل توجه ویژه به این قشر و فعالیت‌های آن‌ها در دستور کار است.
رزمجو افزود: با وجود اینکه فعالیت‌های خوب و ارزنده‌ای پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفته و با وجود اینکه زیرساخت‌های خوبی در روستاها ایجاد شده اما بدلیل بی‌توجهی به اشتغال و سرمایه‌گذاری و استفاده از منابع در روستاها مهاجرت‌های زیادی صورت گرفته است.


*** تشکیل و تقویت صندوق‌های توسعه خرد روستایی

معاون سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری بر تلاش مدیران صندوق‌های توسعه خرد‌روستایی برای توسعه فعالیت‌های حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت:

تشکیل و تقویت این صندوق‌ها نه تنها باعث تقویت و توسعه فعالیت‌های‌روستایی شده بلکه موجب احیای فعالیت‌هایی فراموش شده نیز می‌شود.
رزمجو بیان‌ کرد: هم افزایی نهادهای حکومتی و ارگان های دولتی، بازاریابی و عرضه محصولات، ایجاد شبکه‌های قوی فروش داخلی و خارجی، آموزش های لازم و مهارت آموزی می‌تواند نقش خوبی در توسعه منابع کشور داشته باشد.


*** مزیت تشکیل صندوق‌های توسعه خرد روستایی

معاون سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری بیان کرد:

مزیت تشکیل این صندوق ها خودگردان بودن آن‌ها است که حتی می توانند به دولت نیز وام دهند و صندوق از وابستگی خود به دولت بکاهد.
وی همچنین از اجرای طرح و برنامه هایی در عرصه توسعه روستایی، توسعه صندوق خرد محلی، بیمه عشایر و روستاییان و تفاهم‌نامه‌هایی برای هم‌افزایی و استفاده از منابع خبر داد.


*** نقش زنان در توسعه روستایی

فتح‌الله نوروزی نیز در این نشست به نقش زنان در توسعه روستایی اشاره کرد و گفت:

برای توانمندسازی زنان روستا بدنبال توسعه طرح توانمندسازی بانوان هستیم که یکی از اقدامات مهم ما توجه به توسعه صندوق‌های خرد روستایی است.
فرماندار دشتستان افزود: اگر بدنبال توسعه جوامع محلی هستیم باید فرصتی برای بالابردن ضریب دسترسی برای حمایت از صندوق‌های خرد روستایی ایجاد شود.
وی اضافه کرد: در سطح ملی برای تقویت صندوق های محلی باید اقداماتی انجام گیرد و تفاهم نامه‌هایی بین ادارات مرتبط برای توسعه این صندوق ها صورت گیرد.


*** حمایت از صندوق‌های محلی بسیار حائز اهمیت است

به گزارش خبرگزاری سروش، فرماندار دشتستان در پایان، اظهارداشت:

حمایت از صندوق های محلی بسیار حائز اهمیت است و این صندوق در حوزه زنجیره خرما و صنایع دستی مرتبط با آن در دشتستان می‌تواند در سطح ملی بدرخشید.

منبع : خبر گزاری روستا

برچسب ها : روستا تسهیلات معاونت توسعه روستایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها