مقاوم سازي منازل مسکوني روستايي

2 هزار و 138 واحد مسکونی در روستاهای بخش مرکزی نوبران ساوه مقاوم سازی شده است.

۲۶شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۴ PM 361

به گزارش خبرنگار ؛ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه گفت: تاکنون مالکان 2 هزار و 138 واحد مسکونی در راستای دریافت تسهیلات طرح ویژه بهسازی در روستاهای بخش مرکزی نوبران بهره مند شده‌اند و نسبت به احداث بنای مقاوم اقدام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ما؛ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه گفت: تاکنون مالکان 2 هزار و 138 واحد مسکونی در راستای دریافت تسهیلات طرح ویژه بهسازی در روستاهای بخش مرکزی  نوبران بهره مند شده‌اند و نسبت به احداث بنای مقاوم اقدام کرده‌اند.

کریمی افزود: در سال جاری نیز زمین رایگان به منظور مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی با شرایط مذکور به 4 نفر در روستای نور علی بیگ واگذار شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه گفت: این شهرستان روی گسل زلزله قرار دارد و بیشتر منازل روستایی آن نیز در زمره بافت فرسوده محسوب می‌شوند به همین دلیل بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی از امور ضروری است.

کریمی افزود: سقف تسهیلات پرداختی در این زمینه برای هر خانواده 400 میلیون ریال است که در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت در ساخت پرداخت می‌شود، ضمن اینکه برای ارایه این تسهیلات محدودیتی در تعداد متقاضیان وجود ندارد و حتی به ساکنان شهرهای زیر 25 هزار نفر مانند غرق آباد، نوبران و آوه نیز امکان بهره مندی از وام یاد شده وجود دارد.

وی، عملیات جدول‌گذاری، زیرسازی، محوطه سازی و آسفالت را از مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته در روستاهای این شهرستان عنوان کرد و  افزود: 138 روستای شهرستان دارای طرح هادی است و به گفته مسئولان با فعالیت‌های عمرانی و ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی، افزون بر 30 هزار روستایی ساکن شهرها در روند مهاجرت معکوس به زادگاه خود برگشته‌اند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

برچسب ها : روستا بنیاد مسکن منازل روستایی روستایی روستاییان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است